Blog

Začíná advent

Dnes začíná advent, je to první neděle a říká se jí "železná neděle". To už je čas, kdy přemýšlíme o pečení cukroví. U nás ho pečeme každý rok s dětmi, miluji tu vůni vanilkových rohlíčků a lineckého cukroví, které provoní celý byt a navodí tu správnou vánoční atmosféru. Já ho dnes ještě nebudu péct, ale co si určitě nenechám ujít na tuto neděli je čerstvý voňavý domácí chléb, který doma pečeme už 2 roky. Tak jsme si na jeho báječnou chuť zvykli, že nekupujeme žádný jiný, který vám nevydrží stejně dlouho čerstvý a taky nedůvěřuji jeho ingrediencím, které obsahuje. Používám mouky chlebové a různě ho kombinuji s moukou pšeničnou a žitnou, někdy je víc pšeničný jindy zase žitný, všechny mouky jsou pouze v bio kvalitě nebo když už si pečeme chléb, tak z kvalitních surovin. Podle chuti do něj dávám různé semínka a trochu mořské soli. Takto s láskou upečený chléb uchovávám v látkovém ubrousku na chleba, v kterém vám vydrží chléb déle čerstvý a díky úpravě vnitřní straně ubrousku vám nebude osychat.

Mějte krásnou adventní neděli.

12294775_10208067647068608_564662729029235769_n

 

Medvědí česnek

Už se pomalu blíží jaro a s ním přichází všechno krásné, kvetou první krokusy, sněženky, bledule a už taky vystrkuje růžky první jarní bylina na kterou bysme neměli nikdy zapomenout ji zahrnout do našeho jídelníčku. Je to medvědí česnek. Jeho síla nám dokáže krásně pročistit tělo a zbavit ho nečistot, které jsme během zimy nasbírali různými tučnějšími pokrmy, je to takový jarní detox. My ho chodíme sbírat už třetí rok. Velmi jsme si ho oblíbili a jde zahrnout do mnoha jídel. Samotný medvědí česnek si můžete přidat do zeleninových salátů nebo dát na chleba třeba s lučinou a podobnými pomazánkami. My si z něj doma vyrábíme raw pesto, tedy pesto, které není nijak tepelně upravené, tudíž si zachovává všechny cenné látky jakou jsou vitamín C, kde je jeho obsah na 100g medvědího česneku 150mg, jenom pro porovnání stejná hmotnost pomerančů obsahuje pouze 4mg vitamínu C, silný antibakteriální aliicin, který nás chrání před chřipkou, angínou, podporuje hojení ran, pomáhá likvidovat kandidu a mnoho dalších. Také obsahuje silice a železo.

Medvědí česnek nám roste zhruba cca 2 měsíce, potom už jde do květu a připravuje se na další rok. Aby jsme si udělali zásobu této nepostradatelné a kvalitní byliny, dělám doma pesto, které mně vydrží i rok v lednici, aniž by ztratilo všechny své důležité vitamíny. A ještě jedna zajímavost, i když je to česnek, tak vám po konzumaci nebude cítit z úst, jak jste zvyklý u běžného česneku, takže si ho můžete dopřát už ráno.

Pesto z medvědího česneku

200g medvědího česneku

20g mořské soli

150ml kvalitního olivového oleje (extra virgin)

Medvědí česnek si umyjte pod tekoucí vodou, osušte a pomelte ho v ručním mlýnku. Nachystejte si skleněnou misku, kde pomletý medvědí česnek promícháte se solí a olivovým olejem, cca 10 min necháte spojit, kdy ho mezitím párkrát promícháte. Potom plníte do sterilovaných sklenic a ihned skladujeme v lednici. Takto vám pesto vydrží min. rok v lednici, olej a sůl ho zakonzervují. I po otevření se nemusíte bát, že se vám brzy pokazí.

Tip na servírování: Velice je chutné, když si ho umixujete s máslem, můžete ho použít jako pomazánku na chleba a je i vynikající na těstoviny, potom už můžete jenom posypat parmezánem. Ani masožroutům nebude vadit, když tady maso nebudou mít.

pesto